asdres

Paczka literacka

    Miło nam poinformować, że nasza biblioteka wzięła udział w akcji „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Czytaj więcej: Paczka literacka

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2017

   Od kilkunastu lat Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej uczestniczy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest uatrakcyjnienie zasobów bibliotek publicznych przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w ich zbiorach oraz wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych.

Czytaj więcej: Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2017

Trening asertywności dla seniorów

    W ramach programu „Edukacja szansą na poprawę bezpieczeństwa w powiecie garwolińskim” Wydział Prewencji KPP w Garwolinie wspólnie z biblioteką 8 września zorganizowali warsztaty dla seniorów.

Czytaj więcej: Trening asertywności dla seniorów

Wakacje z książką

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do bibliotek od 1 do 31 sierpnia  na wakacyjne zajęcia w naszych placówkach. W programie: czytanie książek, zajęcia plastyczne, kalambury, gry planszowe, zabawy w plenerze. Na zakończenie wakacji planowane jest ognisko.

Czytaj więcej: Wakacje z książką

Odjazdowy bibliotekarz - wycieczka rowerowa dla dorosłych

   Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej 17 czerwca 2017 roku brała udział w ogólnopolskiej akcji „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ”.

Czytaj więcej: Odjazdowy bibliotekarz - wycieczka rowerowa dla dorosłych

Informacja o dniach i godzinach otwarcia bibliotek

   Od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. zostanie przeprowadzone skontrum kontrolne całości zbiorów Filii Bibliotecznej w Rudzie Talubskiej. W związku z tym biblioteki gminy Garwolin będą otwarte:

Czytaj więcej: Informacja o dniach i godzinach otwarcia bibliotek

Ewa Nowak - spotkanie autorskie dla młodzieży

     Pani Ewa Nowak jest wybitną pisarką książek dla młodzieży (najbardziej znane to: "Wszystko, tylko nie mięta", "Diupa", "Lawenda w chodakach", "Krzywe 10", Bransoletka ) a z zawodu pedagogiem- terapeutą, która współpracuje z pismami "Cogito", "Victor Gimnazjalista", "Victor Junior".

Czytaj więcej: Ewa Nowak - spotkanie autorskie dla młodzieży