asdres

O Bibliotece

       Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej jest instytucją kultury, której celem jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych społeczeństwa, upowszechnianie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury. Działa na podstawie ustawy o bobliotekach oraz statutu nadanego przez organizatora.

        Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej posiada 3 filie biblioteczne w: Puznowie, Rębkowie i Rudzie Talubskiej.

 Biblioteki gminy Garwolin oferują swoim czytelnikom:

  • bogaty wybór książek w tym nowości wydawniczych,
  • bigaty wybór czasopism,
  • bezpłatny dostęp do internetu,
  • bezpłatne usługi kserograficzne,
  • organizowane są: konkursy: (recytatorskie, plastyczne, rysunkowe), quizy, gry i zabawy tematyczne, lekcje biblioteczne, spotkania autorskie, wycieczki do biblioteki.

    Do odwiedzania naszych bibliotek serdecznie zachęcamy zarówno naszych stałych czytelników, jak i wszystkich, którzy jeszcze się wahają. Zapewniamy, że każdy odwiedzający bibliotekę zostanie miło obsłużony, czytelnia zaś użyczy cichego kąta , w którym można zagłębić się w lekturę prasy.