asdres

Gminny Klub Seniora z wizytą w Muzeum Wsi Garwolińskiej

   Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej 16 września zorganizowała spotkanie dla Gminnego Klubu Seniora w prywatnym Muzeum Wsi Garwolińskiej pana Tadeusza Barankiewicza.

Na spotkaniu gościł również pan Marcin Kołodziejczyk – wójt gminy Garwolin, który zaszczycił swoją obecnością naszych seniorów. Pan Tadeusz Barankiewicz od ponad 20 lat wyszukuje i zbiera różnego rodzaju stare przedmioty m.in. radioodbiorniki, meble, lampy, przybory domowego użytku, motocykle oraz pojazdy konne takie jak bryczki, i karety. Obecnie Muzeum Wsi Garwolińskiej znajduje się kilkaset eksponatów, wyjątkowych, cennych i rzadkich. Zobaczyliśmy przedmioty zgromadzone przez właściciela, które były używane w gospodarstwach wiejskich i miejskich na przełomie wieku XIX/XX i XX w na ziemiach powiatu garwolińskiego. Mogliśmy podziwiać przedmioty historyczne, które dawniej służyły do użytku codziennego a dzisiaj się o nich zapomina. Dziękujemy panu Tadeuszowi Barankiewiczowi, że gościł nas w progach swojego muzeum, panu Marcinowi Kołodziejczykowi za przybycie oraz naszym seniorom za zorganizowanie przyjęcia i pyszny poczęstunek.