asdres

Warsztaty zdobienia pisanek dla dorosłych

     W oczekiwaniu na nadejście Świąt Wielkanocnych, w naszych bibliotekach odbyły się warsztaty zdobienia pisanek metodą batikową dla dorosłych. Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej (24 marzec) oraz Filia Biblioteczna w Jagodnem (31marzec) miały przyjemność gościć panią Annę Kicman – ludową artystkę, która poprowadziła spotkania.

    Warsztaty polegały na ozdabianiu rozpuszczonym woskiem, w specjalnym kominku, pokolorowanych jajek. Proponowane warsztaty z rękodzieła to spotkania międzypokoleniowe, gdyż lokalni rękodzielnicy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem  z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Celem zajęć  było kultywowanie ludowej twórczości artystycznej, pobudzanie zainteresowania umiejętnościami w środowiskach lokalnych oraz upowszechnianie informacji o ginących rękodziełach oraz twórcach ludowych. Dziękujemy wszystkim za miłą oraz sympatyczną atmosferę, która towarzyszyła podczas spotkania.