asdres

VI Tydzień głośnego czytania w bibliotekach gminy Garwolin

   Biblioteki gminy Garwolin w tym roku postanowiły przybliżyć twórczość Marii Konopnickiej w 175 rocznicę urodzin pisarki.

   Wybitna polska poetka i nowelistka okresu realizmu, krytyk literacki, publicystka, tłumaczka i działaczka na rzecz praw kobiet wpisała się na stałe w kanon pisarzy tworzących literaturę dla dzieci i nie tylko. Do najbardziej znanych utworów zaliczamy: „Na jagody”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Co słonko widziało”, „O Janku wędrowniczku”, „Stefek Burczymucha” i wiele innych opowieści. Do wysłuchania twórczości pisarki zaprosiliśmy dzieci ze szkół gminy Garwolin. Z tej okazji radni oraz samorządowcy czytali dzieciom utwory Marii Konopnickiej.

  • 22 maj – Filia Biblioteczna w Jagodnem – pani Karolina Kasprzak – z-ca wójta gminy Garwolin
  • 23 maj – Filia Biblioteczna w Rębkowie – pani Violetta Sikora – radna gminy Garwolin
  • 24 maj – Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej – pani Iwona Pluta – przewodnicząca rady gminy Garwolin
  • 25 maj – Filia Biblioteczne w Rudzie Talubskiej – pan Marcin Kołodziejczyk – wójt gminy Garwolin

    Na zakończenie każdego spotkania dzieci otrzymały słodki upominek. Dziękujemy samorządowcom za to, że znaleźli czas odwiedzić nasze biblioteki i poczytać dzieciom a dzieciom i ich opiekunom za liczne przybycie oraz miłą atmosferę podczas spotkania.