asdres

Życie i ciekawe zachowanie pszczół - spotkanie z pszczelarzem

   Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej 26 maja zorganizowała spotkanie edukacyjne dla dorosłych z pszczelarzem panem Bogdanem Dziubakiem.

   Na spotkaniu pan Bogdan wprowadził nas do zawodu, pokazał elementy ula oraz przyrządy jakimi posługuje się pszczelarz. Uczestnicy dowiedzieli się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. W atrakcyjny sposób i dostosowany do wieku odbiorców przedstawił cykl rozwoju pszczół i omówił ich rolę w środowisku. Pan Bogdan podkreślił, że w dobie ginącego gatunku, ale i ginących zawodów pszczelarzy oraz bartników, należy tę wiedzę propagować, tak, by wszystkimi sposobami zwiększać liczebność pszczół. W drugiej części spotkania każdy z uczestników otrzymał plaster woskowy i sznurek, następnie wykonał woskową świecę. Na koniec warsztatów była możliwość zakupienia produktów z pasieki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą i sympatyczną atmosferę, która towarzyszyła podczas całego spotkania.