asdres

Trening asertywności dla seniorów

    W ramach programu „Edukacja szansą na poprawę bezpieczeństwa w powiecie garwolińskim” Wydział Prewencji KPP w Garwolinie wspólnie z biblioteką 8 września zorganizowali warsztaty dla seniorów.

Spotkanie zostało podzielone na dwa etapy. Na początku w bibliotece zaprezentowano nowo zakupione książki dotyczące asertywności oraz zdrowego stylu życia po 50. Następnie na Komendzie Policji w Garwolinie, seniorzy poznali techniki asertywnego zachowania, które przedstawiła pani asp. Danuta Kalinowska. Dowiedzieli się również jak w sytuacjach konfliktowych osiągnąć kompromis i jak powiedzieć „nie” bez wyrzutów sumienia, złości czy lęku. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu nasi seniorzy nie ulegną manipulacjom i naciskom emocjonalnym innych osób i będą umieli ze zdecydowaniem i szacunkiem powiedzieć „nie dziękuję”.