asdres

XXXV Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego dla dzieci

    W Filii Bibliotecznej w Rębkowie 18 maja zorganizowaliśmy eliminacje gminne XXXV Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

Uczestnicy występują w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas I - III szkół podstawowych oraz uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych. Na konkurs należało przygotować jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Komisja Konkursowa przy ocenie recytatorów brała pod uwagę : dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja w składzie: Jadwiga Kocon - instruktor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie , Ilona Wielgosz – podinspektor ds. techniczno-kancelaryjnych Urzędu Gminy Garwolin, Anna Górka – kustosz Filii Bibliotecznej w Jagodnem, Anna Mianowska – starszy bibliotekarz w Filii Bibliotecznej w Rębkowie, po wysłuchaniu 21recytatorów w dwóch grupach wiekowych zakwalifikowała do finału eliminacji powiatowych przyznając:

w kategorii uczniowie klas I- III

I miejsce Aleksandra Ochnik – Zespół Szkół im. ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej, kl. II

II miejsce Amelia Osińska – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie, kl. II

III miejsce Mikołaj Michalczyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Rębkowskiej, kl. II

Wyróżnienia: Maja Michalec – Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi, Nikola Dziewanowska - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie, Szymon Michalec - Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi.

w kategorii uczniowie klas IV – VI

I miejsce Aleksandra Tkaczyk – Szkoła Podstawowa w Woli Władysławowskiej, kl. VI

II miejsce Emilia Pytel – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie, kl. IV

III miejsce Jakub Talarek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Rębkowskiej, kl. IV

Wyróżnienia: Bogna Rachwalak - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok!