asdres

Tydzień Głośnego Czytania w Bibliotekach Gminy Garwolin - Charles Perrault

     Od kilkunastu lat Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej oraz Filie Biblioteczne w Rębkowie, Rudzie Talubskiej i Jagodnem organizują akcję „Tydzień Głośnego Czytania w Bibliotekach Gminy Garwolin”.

W związku z tym, że 16 maja 2018 r. przypada 315 rocznica śmierci oraz 390 rocznica urodzin Charlesa Perraulta w naszych bibliotekach została przybliżona twórczość autora, a osoby zaproszone czytały bajki pisarza. Charles Perrault był światowej sławy autorem baśni. Najbardziej znane to: „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca Królewna”, „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Ośla skórka”, „Tomcio Paluch”, „Wróżki”. Wiele z tych baśni zostało też wykorzystanych na potrzeby teatru, baletu, opery czy filmu. Do wysłuchania baśni oraz bajek zaprosiliśmy dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Garwolin. Z tej okazji radni oraz samorządowcy czytali naszym uczestnikom utwory Charlesa Perraulta. Akcję rozpoczął pan Marcin Kołodziejczyk – wójt gminy Garwolin, który czytał w głównej bibliotece w Woli Rębkowskiej bajkę „Śpiąca Królewna”. W bibliotece w Jagodnem w role osoby czytającej wcieliła się pani Agnieszka Sztylka - specjalista ds. obsługi Rady Gminy oraz promocji Gminy Garwolin. Pani Iwona Pluta – przewodnicząca Rady Gminy Garwolin przedstawiła bajki w bibliotece w Rudzie Talubskiej a pani Karolina Kasprzak – z-ca wójta gminy Garwolin zamknęła akcję prezentując bajki i baśnie w bibliotece w Rębkowie. Na zakończenie każdego spotkania dzieci otrzymały słodki upominek. Dziękujemy samorządowcom za to, że znaleźli czas aby odwiedzić nasze biblioteki i poczytać dzieciom a dzieciom i ich opiekunom za liczne przybycie oraz miłą atmosferę podczas spotkania.