asdres

Leszek Szczasny - spotkanie autorskie z podróżnikiem

  "PIERWSZY KROK DO ORIENTU" spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym, który jest autorem ksiązki "Świat na wyciągnięcie ręki", podróżnik podczas prezentacji opowiadał o północnych i centralnych regionach Turcji.

     Przedstawił przemyślany i wielowymiarowy portret wyjątkowego kraju pomiędzy Wschodem a Zachodem. Oprócz różnorodnych miejsc (np. słone jezioro, XIX-wieczna drewniana zabudowa ottomańska, nieznane Góry Szare, fantastyczna Kapadocja, dzikie wybrzeże Morza Czarnego) Leszek Szczasny zauroczony Turkami, pokazuje przede wszystkim rytm ich codziennego życia: od 12-milionowego Stambułu do zapomnianej wsi. Mówi o herbacianych barach, o zwyczajach meczetowych i narodowych, o chuście, o kulcie Ataturka, a także o znaczących różnicach w mentalności pomiędzy Turcją a Europą – rozśmiesza, ale przede wszystkim zmusza do głębokiego zastanowienia.

    8-9 października odbyły się 4 spotkania w bibliotece w Jagodnem, w Szkole Podstawowej w Rębkowie, Woli Rębkowskiej oraz w Zespole Szkół w Rudzie Talubskiej. Mamy nadzieję, że pan Leszek Szczasny zachęcił naszą młodzież do poszerzenia wiedzy na temat Turcji i jej ciekawych krajobrazów.

    Dziękujemy nauczycielom za pomoc w organizacji spotkań oraz przygotowaniu sal w których odbywały się spotkania jak również młodzieży za uważne słuchanie.