Z BAJKĄ PRZEZ ŚWIAT – TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 w Aktualności

Tydzień Głośnego Czytania w bibliotekach gminy Garwolin przebiegał pod hasłem „Z bajką przez świat”. W ciągu tygodnia gościliśmy w naszych bibliotekach przedstawicieli samorządu.

Pani Karolina Pyza – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Garwolin w Filii Bibliotecznej w Rudzie Talubskiej przeczytała dwie bajki „Mysz z miasta i mysz ze wsi” oraz „Tomcio Paluch” dzieciom z klasy „0” Szkoły Podstawowej oraz z Oddziału Przedszkolnego w Rudzie Talubskiej.

Pan Marcin Kołodziejczyk – wójt gminy Garwolin, który czytał  „Baśnie zielonej Ukrainy” pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej w Woli Rębkowskiej.

„Pieprz i wanilia. Z bajką przez świat” – Elżbiety Dzikowskiej Pani Izabela Miętus – kierownik referatu kultury, oświaty i sportu czytała uczniom klasy I i II Szkoły Podstawowej w Rębkowie opowiadanie pt.: Australia.

Spotkania z książką zakończyliśmy w filii Bibliotecznej w Jagodnem czytaniem opowiadań Elżbiety Dzikowskiej pt.: ”Pieprz i wanilia” oraz rymowankami Grzegorza Strzebońskiego „Poznaję świat”. Opowiadań wysłuchały dzieci z opiekunkami z przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce. W podróży z Bajka przez świat pomagała zawędrować dzieciom do Włoch Pani Katarzyna Grzeszczak – skarbnik gminy Garwolin.

 

Zostaw komentarz

Zacznij pisać i naciśnij ENTER, aby wyszukać