TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W BIBLIOTEKACH GMINY GARWOLIN

 w Aktualności

W dniach od 22 maja do 26 maja 2023 roku trwał Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – akcja promująca czytelnictwo i wartościową literaturę dla najmłodszych!

W naszych bibliotekach czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima. Tydzień rozpoczęliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Woli Rębkowskiej, czytane były „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” oraz „Ptasie radio” przez Panią Izabelę Miętus – kierownika działu kultury, oświaty i sportu gminy Garwolin, a słuchały dzieci z grup Sowy oraz Pszczółki z Woli Rębkowskiej. W kolejnym dniu Pani Katarzyna Grzeszczak – skarbnik gminy Garwolin prezentowała wiersze: „Rzepka”, „Abecadło” oraz „Ptasie radio”, przedszkolakom z Rudy Talubskiej. Pani Beata Gromuł – odwiedziła Filię Biblioteczną w Rębkowie , gdzie czytała dzieciom ze Szkoły Podstawowej  w Rębkowie „Lokomotywę „, „Pana Hilarego” oraz „Rzepkę”.  Na zakończenie tygodnia Pan Marcin Kołodziejczyk – wójt gminy Garwolin w Filii Bibliotecznej w Jagodnem zaprezentował dzieciom ze szkoły podstawowej w Michałówce „Lokomotywę”, „Ptasie radio”, „Samochwałę”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” oraz „Abecadło”. Lektorzy w zabawny i ciekawy sposób przedstawili dzieciom wiersze, które z uwagą i zaciekawieniem słuchały. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Wszystkim pięknie dziękujemy za udział oraz promowanie czytelnictwa w akcji Tydzień Głośnego Czytania w Bibliotekach Gminy Garwolin. Zapraszamy do obejrzenia galerii .

Zostaw komentarz

Zacznij pisać i naciśnij ENTER, aby wyszukać