AGNIESZKA KRAWCZYK – SPOTKANIE AUTORSKIE

 w Aktualności

W dniu 14 września 2023 roku odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk, autorką wielu ciekawych, inspirujących oraz wciągających książek o tematyce obyczajowej, kryminalnej dla dorosłych w których opisywane są losy zwyczajnych ludzi. Jest współzałożycielką portalu internetowego Zbrodnicze siostrzyczki, na którym są promowane powieści kryminalne oraz sensacyjne.

Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka i pracuje w Krakowie. Po ukończeniu studiów Agnieszka Krawczyk pracowała jako dziennikarz w kilku gazetach, a następnie w wydawnictwach. Autorka zadebiutowała w 2009 roku książką „Napisz na priv”. Rok później ukazało się „Magiczne miejsce”, wznowione w 2015 roku,
W 2011 roku ukazała się powieść Morderstwo niedoskonałe o pracy w wydawnictwie z wątkiem kryminalnym w tle, w którym można znaleźć nawiązania do utworów Joanny Chmielewskiej.
Następnie ukazały się kolejne książki, takie jak „Jezioro szczęścia”, „Dziewczyna z aniołem”, „Noc zimowego przesilenia” czy „Dolina mgieł i róż”, seria Czary codzienności, wydała także „Różę wiatrów” i „Tylko dobre wiadomości”
Pod pseudonimem Iga Horn pisarka stworzyła pierwszy kryminał zatytułowany „Ciało”. Poza tym pisarka stworzyła także opowiadanie o zwierzętach pod tytułem „Przytulajka”. Jako współautorka opowiadań kryminalnych może poszczycić się tym, że ukazały się one jako e-booki. Jest laureatką konkursów literackich.

Ciekawostki dotyczące pisarki:

  • Posiada dużą kolekcję starych ilustrowanych książek dla dzieci oraz powieści o piratach.
  • Raz po raz zdradza, że ma niebywałą słabość do dobrej kawy oraz do swojego rodzinnego miasta – Krakowa, któremu poświęciła kilka swoich książek.
  • Jest autorką całkiem poczytnej i popularnej powieści pt. Napisz na Priv.
  • Wbrew temu co można by wnosić o autorce po jej pracach, Agnieszka Krawczyk jest optymistką, w życiu dostrzega raczej pozytywne strony i lubi się śmiać.
  • Posiada pokaźny zbiór materiałów literackich łącznie z humorystycznymi nekrologami czy też osobliwymi artykułami z gazet, które potrafią działać na nią niezwykle inspirująco.

Ciekawa fabuła, świetnie odmalowane postacie, niesztampowe historie – proza Agnieszki Krawczyk jest świetnym wyborem dla wszystkich osób, które szukają interesujących, wciągających książek, a szeroki wybór podejmowanej tematyki pozwala wybrać powieści najbardziej odpowiadające indywidualnym zainteresowaniom czytelnika. Agnieszka Krawczyk uwielbia koty, kawę i książki. Pisarka bardzo ciekawie i interesująco opowiadała o swojej bogatej twórczości. Pani Agnieszko bardzo dziękujemy i cieszymy się, że odwiedziła Pani naszą bibliotekę i poświęciła czas naszym czytelnikom oraz nam – bibliotekarzom. Dziękujemy uczestnikom za przybycie na spotkanie podczas którego towarzyszyła nam miła i sympatyczna atmosfera.

Zostaw komentarz

Zacznij pisać i naciśnij ENTER, aby wyszukać