asdres

Wakacje w bibliotekach - podsumowanie

    Wzorem lat ubiegłych Filie biblioteczne w Jagodnem, Rębkowie i Rudzie Talubskiej z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu, zorganizowały zajęcia plastyczno-edukacyjne w swoich placówkach.

    W Filii Bibliotecznej w Jagodnem wakacje przebiegały pod hasłem "Wakacje z angielskim”. Zajęcia odbywały się przez cały lipiec i sierpień w każdy piątek. Naszych najmłodszych czytelników zaprosiliśmy do zabawy połączonej z nauką. Dzieci malowały cyferki i łączyły je z angielską nazwą, ze starych gazet tworzyły kapelusze, malowały na deseczkach potwory i potworki. Budowały ciąg słów, których każdy kolejny wyraz zaczynał się od ostatniej litery wyrazu poprzedniego, układały krzyżówkę, tworzyły wykreślanki słowne. Spotkaniom wakacyjnym towarzyszyły również gry w języku angielskim tj.: Zgadnij kim jestem...?, ciepło-zimno, kalambury czy głuchy telefon. Mogły też sprawdzić swoją wiedzę w Quizie o Wielkiej Brytanii. Na ostatnim spotkaniu na uczestników czekała pizza oraz słodki poczęstunek. W zajęciach uczestniczyły dzieci w dwóch grupach wiekowych (6-7 i 8- 10 lat). Za tak wspaniałą zabawę i sumienne uczestnictwo dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami ufundowanymi przez sponsorów. Spotkania prowadziła Pani Ania Starzyńska, za co składamy jej serdeczne podziękowania.

     Filia Biblioteczna w Rębkowie zapraszała do zabawy w każdy czwartek. Podczas spotkań dzieci wykonały różnego rodzajeprace plastyczne. Uczyły się jak z niczego zrobić coś. Tworzyły z pojemników po jajkach kwiaty, malowały i wyklejały z rolek po papierze toaletowym obrazki o tematyce letniej. Wykonywały jaskółki z papieru oraz lepiły z plasteliny kolorowe kwiaty i zwierzątka.

   W Filii Bibliotecznej w Rudzie Talubskiej zajęcia odbywały się w poniedziałki. Dzieci uczestniczyły w tworzeniu gazetki letniej. Robiły kwiaty z krepiny i papieru. Miały możliwość stworzenia z kolorowego piasku wymarzonej plaży. Tworzyły wakacyjne stworki oraz malowały farbami na drewnie. Na zakończenie spotkań dzieci wzięły udział w ognisku.

     Celem tegorocznych zajęć w naszych bibliotekach było pokazanie dzieciom, że nauka nie musi być wcale nudna. Postawiliśmy również na kształcenie umiejętności współpracy w grupie, poznanie ciekawych technik plastycznych, ćwiczenie kreatywnego myślenia, usprawnienie manualne oraz rozbudzanie ekspresji twórczej wśród dzieci. Wszystkim uczestnikom wakacyjnych zajęć serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.