asdres

Ferie w bibliotekach gminy Garwolin

     Podczas ferii szkolnych, w dniach od 13 do 24 lutego, w bibliotekach gminy Garwolin odbywały się zajęcia dla dzieci. Zabawy, gry i spotkania z książką, warsztaty dla najmłodszych, zajęcia plastyczne i edukacyjne – wszystkie te atrakcje czekały na dzieci, chcące wziąć w nich udział.

   Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem „Moje Walentynki”. Dzieci zapoznały się z historią tego święta, dowiedziały się, że święto zakochanych jest wspaniałą okazją, aby wyrazić swoją sympatię i uczucia bliskim. Uczestnicy spotkań wykonywali bukiety, kartki, serduszka i ozdoby walentynkowe. W drugim tygodniu odbyły się warsztaty plastyczne na których powstały pięknie zdobione wazony, różyczki i inne kwiaty nie tylko z krepiny. Ponadto dzieci korzystały w czasie ferii z internetu, czasopism, oraz najmłodsi z „Kącika zabaw dla dzieci”. Głównym celem było zapewnienie dzieciom bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu oraz zapoznanie dzieci z biblioteką, różnymi technikami plastycznymi, propagowanie idei głośnego czytania oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Mamy nadzieję, że nasi uczestnicy miło i przyjemnie spędzili wolny czas z rówieśnikami w naszych bibliotekach.

balwanek gif